Ceny naprawy macbooków a autoryzowanym serwisie, a w zwykłym

naprawa macbooka

Firma Apple znana jest z wysokiej jakości gadżetów i sprzętów elektronicznych. Nic więc dziwnego, że przez wiele lat działalności zgromadziła ona sporą rzeszę wiernych fanów, którzy sukcesywnie nabywają coraz to nowsze urządzenia tej marki.

Jednym z popularniejszych produktów wyprodukowanych przez Apple jest macbook. Jednak jak każde inne urządzenie, macbooki również ulegają różnym usterkom i awariom. W takiej sytuacji niezbędne jest oddanie macbooka do serwisu.

Tutaj jednak pojawia się pytanie, czy lepiej skorzystać z autoryzowanego serwisu Apple, czy może oddać urządzenie do zwykłego serwisu komputerowego? Które rozwiązanie będzie bardziej opłacalne i czym one różnią się od siebie?

Od czego zależy cena naprawy macbooka?

Koszty związane z naprawą macbooka mogą być bardzo różne, ponieważ zależą one od rodzaju usterki, a także od modelu macbooka. Z tego względu przed dokonaniem wyceny usługi, niezbędne jest przeprowadzenie wnikliwej diagnostyki urządzenia, która pomoże w zidentyfikowaniu problemów z jego działaniem.

Bardzo ważna jest także rozmowa z właścicielem urządzenia, ponieważ istotne jest również to, aby dowiedzieć się, co było przyczyną awarii. Może się zdarzyć tak, że problemy z działaniem macbooka pojawiły się nagle i właściciel urządzenia nie wie, co mogło być tego przyczyną. Jednak są także takie sytuacje jak na przykład zalanie urządzenia, jego upuszczanie, niewłaściwe użytkowanie lub inne sytuacje, które były przyczyną błędów ze strony użytkownika urządzenia.

Po zebraniu niezbędnych informacji i przeprowadzeniu diagnostyki macbooka serwis może dokonać wyceny usługi. Wysokość kosztów, jakie będzie musiał ponieść właściciel urządzenia, zależy również od tego czy jest szansa na naprawę macbooka, czy może jedynym wyjściem sytuacji jest wymiana uszkodzonej części na nową.

Spory wpływ na cenę usługi serwisowej ma również to, z jakiego serwisu korzystamy. Decydując się na autoryzowany serwis Apple, najczęściej trzeba przygotować się na znacznie większe koszty, niż korzystając z usług zwykłego serwisu komputerowego.

Serwis autoryzowany czy zwykły?

Użytkownicy macbooków w sytuacji gdy ich urządzenie ulegnie uszkodzeniu, w pierwszej kolejności najczęściej zwracają się do autoryzowanego serwisu Apple. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ korzystając z pomocy serwisantów posiadających odpowiednie kwalifikacje, aby wykonywać czynności serwisowe wszystkich urządzeń marki Apple, mamy gwarancję, że naprawa zostanie przeprowadzona zgodnie ze wszystkimi normami i wymogami danej marki, przez to urządzenie z pewnością zostanie prawidłowo naprawione.

Ponadto autoryzowane serwisy Również ułatwiony dostęp do różnego rodzaju części zamiennych, co daje gwarancje, że ich wymiana przebiegnie szybko i bezproblemowo. Minusem takiego rozwiązania jest z pewnością to, że korzystanie z usług autoryzowanego serwisu Apple, najczęściej jest bardzo drogie.

Tak wysoka cena usługi związana jest często z tym, że serwisy nie podejmują się przeprowadzenia naprawy urządzenia, tylko od razu wymieniają uszkodzoną część na nową. Z jednej strony może to być zaleta, ale z drugiej strony również wada, ponieważ wymiana części jest zazwyczaj dużo droższa niż ich naprawa.

W przypadku zwykłych serwisów komputerowych cena oferowanych przez nie usług jest zazwyczaj dużo niższa niż w przypadku autoryzowanych serwisów. Ponadto oddając macbooka do zwykłego serwisu komputerowego, częściej można ograniczyć koszty, decydując się na naprawę uszkodzonych części, a nie na ich wymianę.

Minusem takiego rozwiązania z pewnością jest to, że nie uzyskamy w tego typu serwisie fachowej obsługi w zakresie naprawy różnych urządzeń konkretnego producenta. Z tego powodu również dostęp do części zamiennych będzie utrudniony.

macbook

Gdzie najlepiej naprawić macbooka?

To gdzie lepiej naprawić macbooka zależy przede wszystkim od usterki i budżetu oraz czasu użytkowania sprzętu. Jeśli uszkodzenia są poważne, ponieważ doszło na przykład do mechanicznego uszkodzenia lub zalania urządzenia, z pewnością lepszym wyborem będzie autoryzowany serwis, który ma ułatwiony dostęp do oryginalnych części zamiennych i specjalizuje się w naprawie urządzeń marki Apple.

Jeśli jednak usterka nie jest poważna, to spokojnie można korzystać ze zwykłych serwisów komputerowych, które również poradzą sobie z usunięciem usterki, a przy tym usługa tego typu będzie znacznie tańsza. Korzystanie z autoryzowanego serwisu apple ma sens w znacznej mierze w momencie, kiedy nam przysługuje gwarancja naprawy sprzętu.

Często oddanie sprzętu Apple do nieautoryzowanego serwisu powoduje utratę gwarancji. Natomiast jeśli sprzęt jest już używany przez wiele lat i już dawno temu okres gwarancji wygasł lepiej w celu naprawy macbooka udać się do autoryzowanego serwisu laptopów marki Apple.