Co to jest usługa „Safe Value”

Safe Value w Mail Boxes ETC.

Codziennie wiele przesyłek wysyłanych jest w naszym kraju, nie wszystkie z nich to zwykłe listy, czy paczki. Czasami nachodzi potrzeba tego, aby przy pomocy poczty, lub firmy kurierskiej wysłać coś, czego wartość jest naprawdę spora, a gabaryt w zasadzie nie mieści się w żadne ramy. Wtedy należy skorzystać ze specjalnej usługi, która zapewni bezpieczeństwo w przewozie właśnie takich przesyłek. Taką usługą, jest Safe Value, która pozwala na przewiezienie przesyłek trudnych takich, jak antyki czy dzieła sztuki. Co warto jest wiedzieć o tej usłudze?

Czym dokładnie jest usługa Safe Value?

Safe Value to nic innego, jak specjalna usługa, do której należy: odpowiednie opakowanie przesyłki, odpowiednie standardy wysłania jej, oraz obowiązkowe ubezpieczenie jej. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wysokich standardów, zarówno jeżeli chodzi o doręczenie przesyłki, jak też i jej bezpieczeństwa. Mowa tutaj zarówno o ubezpieczeniu zarówno od utraty przesyłki, jak też i od jej uszkodzenia. Jak więc widać, usługa Safe Value jest naprawdę unikatowa i pozwala na to, aby wysyłane przedmioty mogły mieć większą wartość. Pozwala na wysłanie tego, czego bałbyś się wysłać zwykłą przesyłką pocztową.

Co zatem można wysłać przy pomocy usługi Safe Value? Nadaje się do niej naprawdę dużo rzeczy. Najczęściej wysyłane są w taki sposób działa sztuki czy antyki, ale prawda jest taka, że to nie wszystko. Także inne, cenne przedmioty mogą być w ten sposób wysyłane. Za pomocą usługi Safe Value można więc wysłać butelki z winem, tekstylia, wyroby skórzane czy też produkty modowe. W ten sposób wysłane mogą być wszelkiego rodzaju prototypy, produkty wysokiej technologii, maszyny produkcyjne czy też instrumenty muzyczne. Jeżeli przedmiot do wysyłki jest cenny, warto w takim razie zainwestować właśnie w usługę Safe Value.

Safe value przesyłka

Gdzie można zamówić usługę Safe Value?

Usługi Safe Value nie można zamówić na Poczcie Polskiej. Co prawda jest to firma z tradycjami, jednak nie posiada ona w swoich usługach, właśnie takiej, dzięki której można by było przesłać coś, co jest cenne i nie koniecznie ma normalny gabaryt. A jeżeli nie Poczta Polska, to gdzie można zamówić Safe Value? Cóż, takimi usługami najczęściej zajmują się dobrej jakości firmy kurierskie, którym zależy na kliencie i jego paczce. Właśnie w takich miejscach jest szansa na to, aby taką zabezpieczoną paczkę zamówić.

Dlatego właśnie warto jest z przesyłkami cennymi i niecodziennymi (tak zwanymi: przesyłkami trudnymi) iść do firmy kurierskiej, a nie na Pocztę Polską, która ma długą historię niedostarczonych, zgubionych bądź uszkodzonych paczek. Z trudnymi przesyłkami zdecydowanie lepiej zamówić kuriera w MAIL BOXES ETC. z oddziałami w Warszawie (Wilanów) oraz w Gdyni, gdzie możliwe jest wybranie usługi Safe Value, dzięki której przesyłka będzie ubezpieczona zarówno od uszkodzenia, jak też i od zgubienia. Dzięki temu, jako wysyłający, będziesz dużo bardziej spokojniejszy, niż gdybyś tego ubezpieczenia nie posiadał.

zamówienie kuriera warszawa

Ograniczenia i limity Safe Value

Oczywiście jak każdą usługę, także i Safe Value obowiązują pewne ograniczenia i limity, o których warto jest sobie zdawać sprawę. Ubezpieczeniem Safe Value nie mogą być objęte takie przesyłki, w których znajdują się rośliny bądź zwierzęta, a także specjalne towary, które muszą być przewożone w kontrolowanych temperaturach. Także karty wartościowe, monety i znaczki nie mogą zostać objęte ubezpieczeniem – oraz karty, które mają wartość nominalną.

Także pojazdy samochodowe oraz motocyklowe nie są objęte ubezpieczeniem i, co chyba oczywiste, materiały lub przedmioty wybuchowe. Wszystkie inne przedmioty, jak najbardziej można ubezpieczyć i jeżeli są one cenne, to oczywiście warto jest to uczynić.

Usługa Safe Value pozwoli ci na to, aby wysłać niemal każdy rodzaj przesyłki, bez stresowania się o to, czy dojdzie, a jeżeli dojdzie, to w jakim stanie. Dzięki Safe Value będziesz mieć swoje przedmioty pod kontrolą nawet wtedy, gdy będą one przewożone przez kuriera!