Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

kierowca

Ostatnimi czasy wypożyczanie samochodów stało się popularną praktyką i coraz więcej osób decyduje się na ten model transportu. Oczywiste jest jednak to, że muszą być spełnione określone warunki, aby taki samochód został nam wypożyczony. Jakie więc zasady musisz spełnić, aby móc wypożyczyć auto i za jego pomocą poruszać się w mieście w celach biznesowych i turystycznych?

Wszystko zależy od tego, z jaką wypożyczalnią ma się do czynienia i jakie samochody oferuje ona w swojej ofercie. Oczywiste jest to, że im bardziej ekskluzywny model samochodu, tym bardziej dana wypożyczalnia będzie chciała go chronić przed niefrasobliwym korzystaniem. W tym artykule przedstawiamy wszystkie warunki, które musisz spełnić, aby skorzystać z takiej usługi.

Warunki, które musisz spełniać, aby wypożyczyć auto

Przede wszystkim, auto które chcesz wypożyczyć musisz zamówić osobiście, przez telefon, bądź mailowo. Zanim odbierzesz samochód, zostanie on dla Ciebie przygotowany, a z Twojej karty zostanie pobrana kaucja. Zanim będziesz mógł skorzystać z samochodu, będziesz musiał podpisać umowę najmu samochodu i zapoznać się z regulaminem danej wypożyczalni.

Ponadto musisz mieć minimum 21 lat, aby móc wypożyczyć auto i posiadać roczne doświadczenie w prowadzeniu – zatem osoba, która dopiero co dostała swoje prawo jazdy, nie będzie mogła wypożyczyć auta. Dodatkowo, samochodów nie mogą wypożyczać osoby mające więcej niż 70 lat, ze względów bezpieczeństwa.

Aby wypożyczyć auto, będziesz potrzebować dokumentów, takich jak dowód osobisty – tylko wystawiony na terenie Polski – osoby z zagranicy będą potrzebowały do tego celu swojego paszportu. Na dowód osobisty mogą wypożyczać samochody wyłącznie obywatele Polski. Oczywiście, będziesz potrzebować także prawo jazdy, które ma już minimum rok. Dodatkowo musisz mieć kartę płatniczą (kredytową, bądź debetową) wystawioną na swoje nazwisko. Jeżeli posługujesz się firmową kartą, to będziesz potrzebować jeszcze zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z rejestru KRS, REGON i NIP. Tylko z tymi dokumentami będziesz mógł w takim wypadku pożyczyć auto.

wypożyczalnia samochodów

Warto też wspomnieć, że to osoba wypożyczająca jest odpowiedzialna za wszelkie szkody, które spowoduje, musi uiścić wszelkie mandaty, które dostanie i nie może podawać się za wypożyczalnię.

Czy warto wypożyczać auta?

Zdecydowanie warto jest wypożyczać auta, ponieważ ten środek transportu jest po prostu najwygodniejszy. W ten sposób można szybko przemieszczać się pomiędzy atrakcjami turystycznymi w mieście, a także szybko dojeżdżać do miejsc docelowych. Dodatkowo w aucie można przewozić nawet duże bagaże, co jest bardzo wygodną opcją. Nie musisz targać swoich rzeczy i podróżować z nimi komunikacją miejską.

Wypożyczanie samochodów jest dla tych, którzy lubią samodzielność, nie lubią komunikacji miejskiej, ale chcą być zmotoryzowani. Wrocław jest jednym z miast, które warto odwiedzić. Liczne atrakcje, parki oraz wyśmienite restauracje zachęcają do przyjazdu wielu turystów. Jeśli chcesz sprawdzić to na własnej skórze i podróżować wygodnie, skorzystaj z usług wypożyczalni TANI-WYNAJEM, która oferuje najwyższej jakości pojazdy i liczne udogodnienia dla klientów. Możesz przeżyć naprawdę wspaniały czas w obcym mieście, jeżeli będziesz posiadać wypożyczony samochód – a jeżeli nie spowodujesz żadnej stłuczki, to taka przyjemność będzie naprawdę atrakcyjna cenowo. Wypożyczanie samochodu jest czymś, co zdecydowanie się opłaca!