Czym jest infokiosk i jak z niego korzystać?

Infokiosk
Infokiosk jest urządzeniem elektronicznym, które służy do przekazywania informacji i umożliwia nam wykonanie wielu czynności. Jest to interaktywny ekran, na którym możemy operować do woli w wielu celach. Na przykład, mamy możliwość uzyskania informacji – infokiosk najczęściej możemy spotkać w centrach handlowych lub w wielkich miastach. Urządzenie to służy znalezieniu konkretnych i niezbędnych informacji.

Infokiosk jest wyposażony w darmowy Internet, co sprawia, że możemy wyszukać dojazd lub ogólnie drogę do danego miejsca, restaurację lub konkretny adres. Wiele osób na co dzień korzysta z takiego pomocnego urządzenia w momencie gdy trzeba znaleźć drogę, sklep – jeśli jesteśmy w centrum handlowym – oraz różne miejsca publicznego użytku. Infokiosk często umożliwia nam również takie czynności jak wykonanie druku, ksera, skorzystanie z konkretnej strony internetowej czy nawet zarezerwować bilety na koncert.

Co może zawierać?

Najczęściej infokiosk wyposażony jest w porty USB, dzięki czemu mamy możliwość podłączenia pendrive w celu przesłania różnego rodzaju plików i zdjęć. Urządzenie to umożliwia nam drukowanie oraz ksero, w co również infokiosk jest wyposażony. Drukarka połączona z ksero, to również dwa najbardziej popularne elementy dodatkowe, jakie możemy spotkać. Infokiosk najczęściej posiada również czytnik kodów kreskowych oraz specjalny czujnik ruchu. Ekran jest dotykowy, dzięki czemu w sposób prosty możemy posłużyć się urządzeniem. Wszystkie dodatkowe elementy, które zawiera infokiosk, pomagają nam wykonać wszystkie zadania. Warto również dodać, że infokiosk pozwala nam na wydrukowanie zdjęć. Jest to więc urządzenie mające wiele różnorodnych możliwości. Warto wiedzieć, co możemy zyskać dzięki stosowaniu go oraz gdzie go znaleźć. Wszystkie funkcje, które posiada infokiosk są bowiem wykorzystywane na co dzień w wielu publicznych miejscach na całym świecie.

Komu może się przydać?

Przez wielorakie zastosowanie, infokiosk może tak naprawdę służyć każdemu z nas. Dużo zależy od tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Dzięki temu, że urządzenia te znajdują się w wielkich miastach i to w miejscach stricte publicznych, możemy mieć pewność, że faktycznie są one uzywane. Infokiosk najczęściej przydaje się turystom, którzy szukają drogi lub konkretnego punktu docelowego w mieście. Jako, że infokioski znajdują się praktycznie w każdej galerii handlowej, wiele osób ma szanse korzystać z nich jednocześnie. Warto wiedzieć, gdzie je można znaleźć – duże miasta najczęściej bowiem stanowią miejsce zwiedzania przez ogromną liczbę osób. Infokiosk jest więc przydatnym urządzeniem, zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców danego miasta. Dzięki wielu swoim zastosowaniom, urządzenie takie pełni często niezwykle pomocną i informacyjną rolę.

Lokalizacja infokiosków

Jak powszechnie wiadomo, infokiosk pełni rolę typowo informacyjną. Często jednak możemy skorzystać z jego innych, równie pomocnych zastosowań. Infokioski możemy spotkać na rynku, w najbardziej zaludnionych miejscach oraz w galeriach handlowych, gdzie najczęściej jest ich kilka. Warto znać wszystkie, lub chociażby większość właściwości oraz zastosowań, które możemy wykorzystać. Infokiosk daj nam naprawdę wiele możliwości, nie tylko jeśli chodzi o udzielenie różnorodnych informacji. Miasto oraz centra handlowe zapewniają nam zdobycie cennych i niezbędnych informacji. W każdym miejscu, które uchodzi za najbardziej zaludnione, mamy możliwość się odnaleźć właśnie dzięki infokioskom. Często są one zaznaczane na wielu mapach i w aplikacjach na telefon, by łatwiej było nam je odnaleźć.


Pochodzenie fotografii: domena publiczna – wikimedia.org