Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo gości hotelowych w 2021 roku?

drzwi na kartę

Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na aktualne funkcjonowanie branży hotelarskiej – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Koronawirus – jaki miał wpływ na branżę hotelarską?

Wielomiesięczna kwarantanna sprawiła, że wiele osób ma opór przed wyjazdem i noclegiem poza domem. Obostrzenia spowodowały, że znaczna część z nas boi się o swoje bezpieczeństwo, jak i bliskich. Branża hotelowa bez wątpienia mocno ucierpiała przez pandemię.

Nieustająca walka z koronawirusem sprawiła, że obiekty na jakiś czas zostały zamknięte. Mimo, że hotele są już od kilku miesięcy otwarte, a sytuacja epidemiologiczna aktualnie jest stabilna, to niektóre osoby nadal mają obawy przed wyjazdem. Warto jednak zaznaczyć, że branża hotelowa ma odgórnie narzucone restrykcje, które muszą zostać spełnione w danym obiekcie.

Bez wątpienia dla każdego hotelu najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo gości. Wszelkie hotelowe procedury mają na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem, a każdy obiekt jest zmuszony podjąć szczególne środki bezpieczeństwa, aby goście hotelowi byli bezpieczni. Szereg wprowadzonych procedur ma na celu wpłynąć na komfort gości hotelowych, a wszelkie restrykcje powinny być również przestrzegane przez przyjezdnych.

Z tego względu nie ma co obawiać się wakacyjnego lub weekendowego wyjazdu. Warto też wesprzeć branże hotelarską, która przez epidemię wiele straciła. Każdy hotel gotowy jest przyjąć gości i zapewnić im jak najbardziej komfortowy i bezpieczny pobyt.

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo gości hotelowych w 2021 roku?

Wszystkie hotele postępują zgodnie z narzuconymi wytycznymi, które regulowane są przez krajowe instytucje odpowiedzialny za ochronę zdrowia. Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia dokładają wszelkich starań, aby w każdym obiekcie były przestrzeganie aktualne obostrzenia.

Każdy personel hotelowy jest dokładnie zaznajomiony z narzuconymi wytycznymi, a wszyscy pracownicy mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo swoich gości. Branża hotelarska ma osobne regulacje, które odpowiednio dopasowane są do aktualnego stanu epidemiologicznego i w razie pogorszenia sytuacji pandemicznej są one na bieżąco modyfikowane.

W każdym hotelu została ograniczona liczba gości, a ponadto w przestrzeni publicznej – na recepcji, w restauracji czy lobby, obowiązkiem każdego jest zachowanie dwumetrowego dystansu. Oprócz tego każdy gość hotelowy, jak i pracownik zobowiązany jest do noszenia wewnątrz budynku maseczki.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa jest w tym przypadku bardzo istotny i każda osoba powinna o tym pamiętać. Wiele hoteli proponuje płatność kartą, a ponadto często za nocleg można rozliczyć się płacąc online. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie płatności gotówką, a ponadto dzięki niemu możliwe jest zminimalizowanie kolejek w recepcji. Hotele dokładają wszelkich starań, aby pobyt ich gości był bezpieczny i zgodny z aktualnymi wytycznymi.

drzwi hotelowe na kartę

Pandemia – jakie inne rozwiązania zostały wprowadzone w hotelach?

Każdy hotel wyposażony jest w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, które najczęściej znajdują się w strategicznych miejscach – recepcji, restauracji, toaletach, jak również przy windzie i wejściu do hotelu.

Obowiązkiem pracowników jest regularna dezynfekcja powierzchni dotykowych – blatów, klamek, uchwytów, przycisków w windzie, jak i poręczy. Ponadto hotele są dużo częściej wietrzone, co także ma pozytywny wpływ na dezynfekcję pomieszczeń wspólnych. Większość pokojów jest wyposażonych w drzwi hotelowe na kartę.

Rozwiązanie to pozwala na podwyższenie bezpieczeństwa gości, którzy nie muszą używać klucza. Karty są łatwe do zdezynfekowania, co w sytuacji pandemicznej jest sprawą pierwszorzędną. Drzwi hotelowe na kartę są również bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które wprowadza coraz więcej obiektów.

Obowiązkiem każdego hotelu, po wymeldowaniu gości, jest odpowiednia dezynfekcja pokoju. Oprócz tego pościel i ręczniki prane są z użyciem specjalistycznych detergentów, które mają działanie odkażające.

Wiele hoteli podwyższyło również temperaturę wody używanej do prania – zazwyczaj wynosi ona 60 stopni. Każdy hotel dokłada jak największych starań, aby goście hotelowi czuli się komfortowo i bezpiecznie. Z tego względu wiele obiektów zrezygnowało z restauracji, a jedzenie dla gości przynoszone jest do pokoju.

Rozwiązanie to pozwala na zminimalizowanie liczby osób w przestrzeni publicznej, co ma korzystny wpływ na zdrowie przyjezdnych, jak i pracowników. Widać zatem, że branża hotelowa przygotowana jest na przyjęcie gości, którzy nie muszą obawiać się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.