Jaka pora dnia jest najlepsza na wykonanie sesji ślubnej?

sesja ślubna

Sesja ślubna to jedna z najważniejszych pamiątek dla państwa młodych. Warto zatem odpowiednio się do tego wydarzenia przygotować, a także ustalić porę wykonania sesji ze swoim fotografem.

Jaka pora dnia będzie najlepsza na przeprowadzenie sesji ślubnej? W jakim świetle profesjonalne zdjęcia będą najładniejsze?

Jeszcze do niedawna młodzi nie mieli zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o sesję ślubną, gdyż ta zazwyczaj odbywała się tego samego dnia co wesele. Obecnie małżonkowie decydują się na zorganizowanie takiej sesji w bardziej klimatycznym miejscu, będąc do niej odpowiednio przygotowanym. Sesje ślubna przy wschodzie czy zachodzie słońca z pewnością będzie stanowiła niezwykłą pamiątkę na lata.

Profesjonalna sesja ślubna rano

Odpowiednie oświetlenie podczas sesji fotograficznej jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość wszystkich fotografii. Zbyt ciemne lub prześwietlone zdjęcie nie odda ani uczuć na twarzy młodego małżeństwa, ani nie podkreśli ich pięknego wyglądu. Profesjonalny fotograf, który specjalizuje się w przeprowadzaniu sesji ślubnych, będzie w stanie zamaskować niektóre mankamenty, ale warto jednak wybrać odpowiednią porę do wykonania zdjęć. Czy sesja fotograficzna ślubna rano będzie najlepszym wyborem?

Zaletą przeprowadzania sesji zdjęciowej przy wschodzie słońca lub we wczesnych godzinach porannych jest cisza i spokój, a także brak spieszących się wszędzie ludzi, którzy przez przypadek mogliby wejść w kadr. To szczególnie istotne, gdy decydujemy się na sesję ślubną w Krakowie lub innym dużym mieście.

Dodatkowo planując sesję zdjęciową we wczesnych godzinach należy się liczyć z koniecznością wcześniejszej pobudki, aby przygotować odpowiednią fryzurę, profesjonalny makijaż czy też założyć suknię ślubną. W efekcie możemy być trochę niewyspani, co w większości przypadków będzie widać na zdjęciu.

Budząca się o świcie do życia natura to jednak najlepsze tło do wyjątkowych zdjęć i stworzenia do niezapomnianej scenerii. Dlatego jeśli zależy Wam na najładniejszym świetle, warto zdecydować się na poranną sesję ślubną.

Sesja ślubna w południe – czy warto?

Sesja plenerowa w godzinach popołudniowych to świetny pomysł dla osób, którym zależy na stałym, ale jednocześnie mocnym świetle dziennym. Dlatego też tak wiele par młodych decyduje się na zorganizowanie sesji właśnie o tej porze.

Jeśli wybraliście się na sesję ślubną w popołudniowej porze, warto rozważyć plener, który znajdzie się daleko od miasta tak, aby w okolicy nie znajdowali się przypadkowi przechodnie. Ich obecność nie tylko wydłuży samą sesję, ale również ich zainteresowanie będzie rozpraszać wszystkich uczestników sesji, przez co możecie czuć się niekomfortowo.

Dlatego dobrym pomysłem na tego typu sesje są polany w parkach czy lasy, gdzie raczej nikogo nie spotkacie. Nie można jednak zapomnieć, że o tej porze ruch na mieście jest zazwyczaj największy, dlatego jeśli planujecie sesję – przygotujcie się do niej szybciej i bądźcie na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem.

fotograf ślubny

Dlaczego wieczór to najlepsze pora na sesję ślubną?

Ujęcie zakochanych w magicznej porze golden hour, czyli tuż przed zachodem słońca to marzenie niejednej pary młodej. I nic w tym dziwnego, gdyż sesja ślubna zorganizowana wieczorem w niemal każdym przypadku całkowicie się udaje. Wieczór to czas, kiedy światło do sesji ślubnej plenerowej jest najbardziej korzystny.

Możliwe, że to właśnie z tą porą kojarzą nam się wszystkie romantyczne momenty, kiedy zachodzące słońce znajduje się tuż za zakochaną parą. Za zorganizowaniem sesji ślubnej właśnie wieczorową porą przemawia również zmniejszony ruch na drodze, a także możliwość swobodnego fotografowania się bez ryzyka, że turyści wejdą w kadr. Dodatkowo np. przestrzeń miejska wieczorową porą jest niezwykle klimatyczna. 

Organizacja sesji ślubnej w plenerze przy zachodzącym słońcu, będzie równie romantyczna w plenerze. Piękne światło, które rozświetli twarze zakochanej pary młodej z pewnością podkreśli wyjątkowość tej chwili, a efekt będzie zniewalający. Warto jednak pamiętać, aby sesję rozpocząć z wyprzedzeniem, gdyż słońce zachodzi bardzo szybko.