Lodowiec Stubai – jedziemy na ferie!

na narty z dzieckiem

Polacy najczęściej w okresie zimowym wybierają się na narty do Austrii. Dolina Stubai już od początku sezonu narciarskiego, który rozpoczyna się wczesnej jesienią, zaprasza gości również z Polski.

Dogodne połączenie pozwala Polakom bez problemu pokonać odległość między oboma krajami, zarówno drogą lotniczą, jak i samochodową. Nasi rodacy są drugą co do wielkości grupą narodową najczęściej korzystającą z uroków lodowca Stubai, dlatego wiele informacji na temat pobytu w tym miejscu można uzyskać w języku polskim.

Atrakcje Doliny Stubai

Dolina Stubai jest największym terenem narciarskim w austriackim Tyrolu, zapewniającym narciarzom idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Praktyczne sezon trwa tu od października do czerwca.

Na lodowcu jest 59 tras narciarskich, udostępnionych dla gości już od października, ponieważ położone są one na wysokości od 1700 do 3150 metrów nad poziomem morza, co gwarantuje doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów już od wczesnej jesieni. Zaletą doliny jest bliskość Innsbrucka, który jest stolicą regionu, nazywaną także stolicą Alp, a w związku z tym posiada doskonałe autostrady do przemieszczania się bez problemu samochodem oraz lotniska również w Monachium, co ma ogromne znaczenie dla miłośników zimowych szaleństw z Polski.

Aby dostać się do lodowca Stubai, wystarczy 20 minut jazdy samochodem ze stolicy regionu. Dolina rozciąga się na przestrzeni 35 kilometrów i otoczona jest lodowcami i alpejskimi szczytami o wysokości ponad 3000 metrów nad poziomem morza. Jest malowniczym miejscem położonym pomiędzy robiącymi ogromne wrażenie masywami górskimi. Znajduje się w niej kilka miejscowości, których mieszkańcy zajmują się przede wszystkim działalnością turystyczną. Najbliżej lodowca Stubai położona jest miejscowość o nazwie Neustift w przeciwieństwie do Schonbergu, Mieders, Telfes, Fulpmes. Dla gości, ceniących sobie bliskość lodowca, najkorzystniejszym wyborem będzie właśnie miejscowość Neustift.

polska szkoła narciarska austria

Zalety ferii w Alpach

Zaletą tego miejsca jest także dostępność do nowoczesnych wypożyczalni sprzętu. Nie bez znaczenia jest również doskonała baza turystyczna w postaci restauracji, schronisk, pensjonatów i hoteli oraz sklepów sportowych, czy górskich, w których goście mogą zaopatrzyć się nie tylko w sprzęt narciarski, ale również bieliznę termoaktywną. Natomiast na lodowcu narciarze mogą korzystać z kilkudziesięciu kolejek oraz wyciągów, a także kolejki krzesełkowej Rotadl z podgrzewanymi siedzeniami, zaopatrzonej również w osłonę od wiatru, co nie pozostaje bez znaczenia dla rodzin z dziećmi.

Dolina Stubai oferuje także wiele innych atrakcji. W miejscowości Fulpmes można skorzystać z oferty profesjonalnego ośrodka jeździeckiego oraz kolejki linowej i wielu atrakcyjnych szlaków turystycznych. Lodowiec Stubai jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla osób uprawiających freeride, czyli jazdę terenową rowerem w ekstremalnym stylu. Niezwykle ważna informacją dla gości jest bezpieczeństwo tego terenu przed lawinami pomimo położenia lodowca między szczytami o wysokości trzech tysięcy metrów nad poziomem morza. Służba lawinowa w momencie dostrzeżenia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa zamyka teren i prowokuje zejście lawiny.

Oferta biura turystycznego Beskid Travel

Biuro turystyczne Beskid Travel oferuje wyjazdy na lodowiec Stubai w Austrii jako formę komfortowego i aktywnego wypoczynku od zgiełku miasta, także dla rodzin z dziećmi. W trakcie pobytu pociechy nauczą się szusować na nartach dzięki polskiej szkole narciarskiej. Dorośli natomiast będą mogli cieszyć się urokami świetnie przygotowanych tras narciarskich lub doskonalić swoje umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych, polskich instruktorów, co jest gwarancją bezpieczeństwa zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Dla dorosłych szczególną strefą relaksu będzie strefa wellness w hotelu w Dolinie Stubai. Beztroski i wyjątkowy pobyt na nartach, ale również Boże Narodzenie, Sylwester czy ferie w Dolinie Stubai gwarantuje biuro Beskid Travel.

Austria, z powodu swojej atrakcyjności, jest najchętniej wybieranym przez Polaków miejscem na zimowy wypoczynek.