Meble na wymiar – dlaczego warto się na nie zdecydować?

meble na wymiar gdańsk

Wyposażając swój dom staramy się aby wszystkie elementy były nie tylko estetyczne i wpasowane w konkretną stylistkę, ale również praktyczne i funkcjonalne.

Decydując się na wyposażenie niewielkiego mieszkania niekiedy meble oferowane w sklepach mogą okazać się zbyt duże lub w nieodpowiednich kształtach, przez co ich zakup będzie się mijał z celem. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup mebli na wymiar. Niesie to ze sobą wiele korzyści, co sprawia, że coraz więcej osób podejmuje decyzje o wykonaniu właśnie takich mebli.

Meble na wymiar – co warto wiedzieć

Meble wykonywane na wymiar będą doskonale wpasowane w przestrzeń. Nie będziemy musieli obawiać się o wystające kanty lub nieestetyczny wygląd szaf czy komód. Meble na wymiar bardzo często zamawiane są do kuchni, zwłaszcza tych mniejszych, gdzie na niewielkiej przestrzeni musi zmieścić się bardzo duża ilość mebli, które muszą być wpasowane i jednocześnie maksymalnie funkcjonalne. Problemem może być również wyposażenie pomieszczeń o nieregularnych, niestandardowych kształtach, gdzie tradycyjne, sklepowe meble nie sprawdzą się. Inną sytuacją, gdy meble na wymiar mogą okazać się jedynym rozwiązaniem problemu, jest gdy bardzo często po zakupieniu kilku szaf lub komód okazuje się, że przydałby się jeszcze jeden mebel, aby móc w nim schować swoje rzeczy. Jednak jeśli w sklepie meblowym gdzie dokonano zakupu reszty mebli nie będzie odpowiednio dopasowanej szafy, która uzupełniła by braki w naszym pomieszczeniu, decyzja o zamówieniu mebli na wymiar będzie jak najbardziej słuszna. Projektanci wezmą pod uwagę wszelkie wymagania i aspekty zamawiającego i dopasują projekt zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym do danej przestrzeni, a efekt końcowy z pewnością zadowoli każdego klienta.

usługi remontowe gdańsk

Zalety mebli na wymiar

Dużą zaletą mebli na wymiar jest również możliwość ustalenia ich wyglądu i dostosowania stylistycznie do konkretnych wymagań. Nawet najbardziej wymagający klient będzie zadowolony z efektu końcowego, gdy otrzyma meble dokładnie takie jakie miał na myśli. Projektując meble na wymiar klient ma możliwość wybrania detali od podstaw. Decyduje on nawet o takich szczegółach jak klamka czy uchwyt w szafie, co sprawia, że ostatecznie produkt będzie spełniał wymagania w każdym nawet najdrobniejszym szczególe.

Podsumowując, proces wyposażania swojego mieszkania jet zazwyczaj długi i niekiedy pełen frustracji. Niekiedy mieszkanie posiada na tyle nieregularne kształty lub małe pomieszczenia, że zastosowanie mebli oferowanych w sklepach okaże się całkowitym nieporozumieniem. W takich sytuacjach decyzja o zamówieniu mebli na wymiar prawdopodobnie okaże się jedynym słusznym rozwiązaniem. Meble na wymiar wpasują się w przestrzeń, jednocześnie zachowując swoją funkcjonalność, a dzięki kontaktowi z projektantem możliwe będzie ustalenie wyglądu zamawianych produktów zgodnie z najdrobniejszymi wymaganiami klienta.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli na wymiar od chome.