Przegrywanie kaset magnetofonowych

przegrywanie kaset magnetofonowych kraków

Wiele osób posiada bogatą kolekcję starych kaset magnetofonowych z nagraniami, które do tej pory nie ukazały się na rynku w postaci używanych dziś płyt kompaktowych lub też na nośnikach cyfrowych. Chcieliby oni z pewnością utworzyć cyfrowe kopie swoich analogowych zbiorów muzycznych, aby móc cieszyć się nimi chociażby w podróży, korzystając z wygodnego dla siebie odtwarzacza lub też w celu pozbycia się uciążliwego szumu, który niestety nieodłącznie towarzyszy nagraniom wszystkich istniejących kaset magnetofonowych. Ale jak tego dokonać?

Przegrywanie kaset magnetofonowych – jak wygląda  ?

przegrywanie kaset magnetofonowych kraków

Meritum – Przegrywanie kaset magnetofonowych Kraków

Najlepiej udać się do specjalisty, który zrobi to dobrze, szybko i profesjonalnie. Posiada on specjalne oprogramowania i sprzęt, które pozwalają na cyfrową rejestrację dźwięku oraz jego korekcję. Jeżeli dysponujesz odpowiednim sprzętem, możesz spróbować zrobić to sam. W pierwszym kroku należy podłączyć magnetofon do komputera, gdzie zainstalowane są specjalne oprogramowania. Robi się to za pomocą kabla z wtyczkami typu minijack, zazwyczaj o średnicy 3,5 mm. W komputerze taką wtyczkę należy podłączyć do gniazda wejściowego karty dźwiękowej. Gniazdo to jest najczęściej oznaczone niebieską obwódką, więc łatwo je zlokalizować. Jeżeli twój magnetofon jest wyposażony w odpowiednie gniazdo wyjściowe typu RCA, zwane potocznie „cinch”, nie obejdzie się bez odpowiedniej przejściówki. Zarówno taką przejściówkę, jak i odpowiedni kabel możesz nabyć w większości sklepów elektronicznych.

Takie prace zazwyczaj rozpoczyna się od ustawienia odpowiedniego poziomu głośności. Należy wskazać opcję Głośność mikrofonu lub też Głośność wejścia liniowego zależnie od tego, do którego gniazda podłączono wcześniej magnetofon. Dobrze jest zacząć od nagrania czegoś na próbę, aby w razie potrzeby zmienić ustawienia. Jeżeli wszystkie ustawienia spełniają Twoje oczekiwania, czas przejść do nagrywania. Proces ten może być bardzo długi w zależności od ilości nagrań na kasecie.

W momencie zakończenia rejestracji dźwięku z kasety magnetofonowej, należy przystąpić do usuwania szumów i zakłóceń. Zazwyczaj programy stosowane do przegrywania kaset magnetofonowych posiadają taką opcję i cały proces można wykonać za pomocą jednego kliknięcia. W niektórych programach należy ręcznie zaznaczać te momenty nagrania, które posiadają jakieś zakłócenia. W dalszej kolejności możesz nawet wydobyć maksymalną dynamikę uzyskanego nagrania i urozmaicić je o dodatkowe efekty. Na koniec zapisz gotowy plik na dowolnym dysku.

Samodzielnie, czy u specjalisty?

przegrywanie kaset vhs na dvdPrzegrywanie kaset magnetofonowych nie jest aż tak skomplikowane, jak przykładowo przegrywanie kaset VHS, mimo wszystko jest to pracochłonne i wymagające zadanie. Zdecydowanie opłaca się skierować z tym zadaniem do specjalisty, który posiada odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Warto skorzystać z firmy Meritum – usługi video specjalizującej się w  przegrywaniu kaset magnetofonowych, kaset VHS oraz filmów 8mm, to firma za którą  przemawiają duże umiejętności oraz doświadczenie.

Taka osoba wykona to zadanie sprawniej i dokładniej, natomiast Ty najprawdopodobniej poświecisz sporo czasu, pieniędzy i nerwów, a co najgorsze, nie zyskasz gwarancji, że w efekcie będziesz zadowolony z wykonanej pracy. Osoba zajmująca się zawodowo przegrywaniem kaset magnetofonowych to pewnik dobrze wykonanej pracy.

Kolejną kwestą są finanse, zastanów się czy zakup magnetofonu, kabli i oprogramowania nie będzie w efekcie droższy od powierzenia tego zadania specjaliście. Sprawdź cennik tego typu usług w twojej okolicy, najprawdopodobniej są one o wiele bardziej opłacalne. Warto zainwestować w przegrywanie kaset magnetofonowych, ponieważ płacimy za zachowanie naszych wspomnień i sentymentów, co jest w naszym życiu bezcenne.

Podsumowanie

Przegrywanie kaset magnetofonowych w porównanie do przegrywania innego typu taśm jest o wiele prostsze, ponieważ przegrywamy sam dźwięk bez obrazu. Przy zakupie odpowiedniego sprzętu można zadanie to wykonać samodzielnie w domu. Okazuje się jednak, że rynek oferuje nam tego typu usługi, które są dla nas o wiele bardziej opłacalne. Specjalista w profesjonalny i dokładny sposób przeniesie dźwięk na nośnik cyfrowy, a my zaoszczędzimy czas, nerwy i pieniądze.