Szkolenia ze stylizacji paznokci? Warto je zrobić?

warsztaty stylizacji paznokci

Własnoręczne wykonywanie manicure to umiejętność, którą wiele kobiet marzy, aby opanować. Możliwość uniknięcia chodzenia do salonu kosmetycznego, a w perspektywie nawet robienia paznokci dla swoich przyjaciółek czy otworzenia własnej działalności brzmi naprawdę dobrze, szczególnie w tak zabieganym życiu. Czy jednak robienie manicure w domowych warunkach może być łatwe i czy można nauczyć się odpowiednich technik wyłącznie podczas szkoleń?

Domowy manicure – czy to może być łatwe?

Zarówno w przypadku manicure tradycyjnego, jak i nowocześniejszych technik hybrydowych, żelowych i akrylowych, wykonywanie manicure w warunkach domowych jest możliwe i przy odpowiednim przeszkoleniu i treningu, stosunkowo proste. Nie każdy ma oczywiście rękę do tego, by wykonywać skomplikowane wzory i malunki, jednak podstawowy manicure nie powinien sprawiać większego problemu zarówno wykonywany na sobie, jak i innych osobach. Są jednak pewne zasady, których należy przestrzegać i techniki, które warto opanować, aby manicure wyglądał pięknie za każdym razem i nie wymagał godzin poświęconych poprawkom, które ostatecznie też niszczą paznokcie i skórki.

Po pierwsze, warto zainwestować w dobrą lampę UV (jeśli planujemy wykonywać hybrydy bądź żele) i materiały, które są bezpieczne do użytku, a więc pochodzą od zaufanych producentów. Jeśli planujemy rozpocząć przygodę ze stylizacją paznokci w domu, nie ma mowy o korzystaniu ze słabej jakości akcesoriów, które mogą łatwo skrzywdzić i zaszkodzić zdrowiu.

kurs stylizacji paznokci

 

Szkolenia ze stylizacji paznokci – dlaczego warto skorzystać?

Wydawać by się mogło, że z odpowiednimi narzędziami nie ma potrzeby korzystania ze specjalnych szkoleń ze stylizacji paznokci – do tego służą przecież filmy instruktażowe w Internecie. Okazuje się jednak, że uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach prowadzonych przez manicurzystki, które są naprawdę dobre w swoim fachu zyskujemy znaczne więcej, niż tylko umiejętność wykonywania ładnego i bezpiecznego manicure.

Szkolenia to przede wszystkim okazja na dogłębne poznanie wszystkich technik manicure i wybrania dla siebie tej, która odpowiada nam najbardziej. Bardzo często zdarza się, że podglądając innych próbujemy wykonać manicure w sposób, który jest dla nas zbyt trudny. Zamiast się poddawać, warto zgłębić inne możliwości podczas szkolenia – manicure może okazać się znacznie łatwiejszy. Szkolenia to też szansa na uniknięcie kardynalnych błędów, gdyż manicure wykonywany pod czujnym okiem osób prowadzących szkolenie ma szansę zostać poprawiony zanim doprowadzi do poważniejszych konsekwencji. Wiele osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z hybrydami czy paznokciami żelowymi traktuje swoją płytkę paznokcia zbyt surowo, nieświadomie niszcząc ją i narażając na znacznie gorszy stan po usunięciu lakieru. To stąd biorą się potem krzywdzące opinie o konkretnych technikach. A przecież da się lepiej.

Wbrew pozorom szkolenia ze stylizacji paznokci nie są przeznaczone wyłącznie dla kosmetyczek i profesjonalnych manicurzystek – może skorzystać z nich każdy, kto chciałby opanować sztukę malowania paznokci na własny użytek bądź też planując rozpoczęcie własnej działalności w tym kierunku.