Wakacje na nartach – alternatywa dla rodziny i firmy!

narty w alpach

Dla wielu osób wakacje kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem nad morzem lub wspinaczką górską. A co jeśli alternatywą jest wycieczka na lodowiec i jazda na nartach?

 Coraz więcej osób decyduje się na wakacje spędzone na stoku. Latem zapaleni narciarze wcale nie muszą odkładać swojego sprzętu do piwnicy czy schowka. Część z nich od wielu lat spędza wakacje na stokach narciarskich, zostawiając nadmorskie miejscowości i egzotyczne podróże innym.

Nic w tym dziwnego – to świetny sposób na spędzenie urlopu. Jakie są wady i zalety takiego wyjazdu?

Dlaczego warto jechać na narty w wakacje?

Narciarskie szaleństwo wcale nie musi się kończyć w chwili pierwszych skoków temperatur późną wiosną. W Europie dalej istnieją miejsca, w których śnieg nie topnieje tak szybko i w wakacje można bez problemu zjeżdżać na nartach z lodowca.

Na takie wakacje decyduje się coraz więcej narciarzy. Za tym rozwiązaniem przemawia przede wszystkim ładniejsza pogoda, wyższe temperatury, a jednocześnie mniejsza liczba turystów na stokach. Jazda staje się bezproblemowa i nie trzeba stać w długich kolejkach, aby wjechać wyciągiem na początek szlaku.

Z pewnością na decyzję jazdy na nartach latem mają wpływ mniejsze niż w sezonie koszty. W wielu miejscowościach hotelarze znacznie obniżają ceny noclegów, tańsze są również wypożyczalnie i serwisy narciarskie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zakupu karnetów na wyciągi czy wstępu do różnych miejsc kulturalnych. Nierzadko tańsze są również bilety lotnicze bądź publiczne środki transportu.

Wakacje na nartach – propozycja dla aktywnych

narty w alpach

Wakacyjny wyjazd na narty jest przede wszystkim skierowany do osób, które uwielbiają zimowe szaleństwo i trudno im na kilka miesięcy zrezygnować ze swojego hobby.

Z tej propozycji chętnie korzystają również osoby, które nie przepadają za całogodzinnym wylegiwaniem się na plaży czy kąpaniem w zimnej, morskiej wodzie.

Dodatkowo to z pewnością świetne rozwiązanie dla tych, co planują aktywnie spędzać czas, ale nie bawi ich wspinaczka górska po najbardziej popularnych szlakach turystycznych.

Narty latem – idealne rozwiązanie na integracje firmową

Latem wiele firm decyduje się na organizację wyjazdów integracyjnych dla wszystkich pracowników. Może szaleństwo narciarskie na stoku będzie idealnym rozwiązaniem – zwłaszcza dla osób, które każdej zimy wybierają się na narty w Polsce, ale jeszcze nie miały okazji do jazdy latem. Wyjazd na narty to również świetna okazja dla tych, co jeszcze nigdy nie spróbowali swoich sił na stoku. Poza sezonem na pewno łatwiej będzie im manewrować po stoku, a ewentualne lekcje z instruktorem kosztują znacznie mniej.

Rodzinny wyjazd na narty – zalety

narty z dziećmi

Rodzinne wyjazdy zimą na narty są trudne do zorganizowania. Mimo ferii zimowych dzieci mają często dużo nauki, a rodzice rzadko kiedy mogą wykorzystać wtedy urlop.

Latem to nie już wielki problem, a biorąc pod uwagę niższe ceny poza sezonem na noclegi, wyciągi czy instruktora – warto wykorzystać okazję i zabrać dzieci na narty.

Urlop na nartach – świetny pomysł na spędzenie wakacji

Coraz więcej Polaków wybiera zamiast leżenia na plaży wybiera aktywny wypoczynek, który wbrew pozorom jest całkiem przyjemną alternatywą. Niektórym natomiast przeszkadzają letnie upały, więc wyjazd do miejscowości narciarskich może okazać się wybawieniem. Zwłaszcza, że temperatura poza stokiem, jest optymalna i nie trzeba zabierać ze sobą kompletu zimowej odzieży.

Artykuł powstał dzięki współpracy z biurem turystyki aktywnej Beskid Travel.