Zapotrzebowanie na outsourcing

naprawa it

Outsourcing w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularny w świecie biznesu. Jest to zawieranie umów z zewnętrznym partnerem w celu zadbania o pewne zadania i procesy, zamiast zatrudniania lub przydzielania do nich pracowników. Może to pomóc naszej firmie rozwijać się i oszczędzać pieniądze. Cały proces ma bardzo wiele zalet i z tego powodu zapotrzebowanie na takie usługi rośnie z roku na rok.

Outsourcing pozwala skupić się na podstawowych działaniach

Ilość procesów i zadań w firmie lawinowo się powiększa, zwłaszcza w okresach szybkiego wzrostu. Może to zacząć pochłaniać zasoby ludzkie i finansowe kosztem podstawowych działań, które sprawiły, że nasza firma odniosła sukces. Outsourcing tych działań pozwala na ponowne skoncentrowanie zasobów wewnętrznych na działaniach, które sprawiają, że zyskujemy nowych klientów i stajemy się lepsi. Przykładem może być outsourcing usług IT, który wprowadza automatyzację do naszego biznesu.

Outsourcing obniża koszty

Czasami rozwijanie operacji wewnętrznych jest po prostu nieopłacalne. Może to wynikać z wielu czynników: lokalizacji naszej firmy, niezbędnego sprzętu czy kosztów rekrutacji. Przykładem może być zapotrzebowanie na przestrzeń biurową, kiedy zaczynamy rozwijać naszą księgowość czy dział HR. Często zlecenie przynajmniej części operacji na zewnątrz może zaoszczędzić nam miejsce i sprawić, że nie musimy szukać droższego biura.  Rekrutacja wysokiej klasy specjalistów z branży IT może wymagać ogromnych nakładów pracy i pieniędzy. W takiej sytuacji outsourcing będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Outsourcing promuje efektywność

W dzisiejszych czasach wszyscy szukamy najbardziej efektywnych rozwiązań dla naszego biznesu. Outsourcing promuje efektywność i z tego powodu zapotrzebowanie na takie usługi rośnie. W zależności od naszych potrzeb możemy ustalić różne modele współpracy. Zazwyczaj ustalamy określony zakres prac, w ramach projektu lub stałych działań, i za to dokładnie płacimy. Oznacza to, że naszemu partnerowi zależy na jak najbardziej efektywnym rozwiązaniu naszych problemów – dzięki temu zarabia lepiej.

obsługa

Zachowaj kontrolę operacyjną

Jeżeli w naszej firmie znajdziemy operacje, których koszty wymykają się spod kontroli, rozważmy outsourcing. Firma outsourcingowa zajmuje się tylko określonym obszarem działalności. Dzięki temu jest ona najlepiej przygotowana to realizacji danych zadań. Posiada specjalistów o najwyższych kompetencjach i potrafi nimi zarządzać. Mamy więc zrealizowane projekty i stałe koszty, które nie wymkną się spod kontroli.

Świetnym przykładem jest tu organizacja własnego działu IT w firmie, która nie zajmuje się tą branżą. Obecnie rekrutacja programistów jest bardzo trudna. To rynek pracownika. Specjaliści z tej branży oczekują ciekawych projektów, wysokich zarobków i atrakcyjnych benefitów. Często mniejsze firmy nie mogą sobie na nie pozwolić finansowo, ale nie tylko. Jeżeli nasi pracownicy muszą pracować w określonych godzinach to będą się buntować, kiedy inne osoby w naszej firmie mają elastyczne godziny pracy.

Co więcej jeżeli nie znamy się na programowaniu to prawdopodobnie nie będziemy w stanie sprawdzić kompetencji specjalisty którego zatrudniamy. Może okazać się, że zainwestowaliśmy dużo czasu i pieniędzy w rekrutację programisty, który nie będzie sobie radził z naszym projektem.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc outsourcing i współpraca z zaufanym partnerem, z którym rozliczamy się za efekty pracy. Przykładem takiej firmy może być aITik – firma oferująca zewnętrzne wsparcie IT w korzystnych cenach. Oferują pakiety, które klient może dobierać w zależności od potrzeb i oczekiwań.

To jedynie część powodów dla których outsourcing jest obecnie tak popularną usługą. Zapotrzebowanie na specjalistyczną pomoc z zewnątrz rośnie od wielu lat. Dzięki takim rozwiązaniem działamy bardziej efektywnie.